Telefon

+420 733 532 531
+420 604 828 001
+420 777 250 770

Adresa

Tango, spol. s r.o.
Vídeňská 1764/158
148 00 Praha 4 – Kunratice

Univerzální detektor odposlechových zařízení RFD-5

Univerzální detektor odposlechových zařízení RFD-5
Univerzální detektor odposlechových zařízení RFD-5 Univerzální detektor odposlechových zařízení RFD-5 Univerzální detektor odposlechových zařízení RFD-5

Profesionální detektor vysokofrekvenčního pole; velký kmitočtový a dynamický rozsah; detekce 0,5 MHz až 25 GHz; rychlé vyhledání bezdrátového mikrofonu (štěnice) nebo bezdrátové skryté kamery; odhalení dálkového odposlechu prováděného pomocí mobilního telefonu; odhalení prostředků pro sledování polohy vozidla; detekuje veškeré VF odposlechy včetně digitálně kódovaných; napájení baterie 9V, 9V akumulátor nebo externí; možnost připojit externí sondu

Cena bez DPH: 19 060,- Kč
Cena s DPH: 23 063,- Kč
Dostupnost:
Na cestě
Financovat na splátky , Pronájem produktů

Záruka: 24 měsíců

Vlastnosti a popis

Vlastnosti

Popis

RFD 5 je širokopásmový, vysoce citlivý detektor vysokofrekvenčního pole s mimořádně velkým kmitočtovým a dynamickým rozsahem. Díky mnoha pokročilým funkcím a širokým možnostem nastavení je ideálním nástrojem pro vyhledávání různých odposlechových prostředků jako jsou bezdrátové mikrofony (štěnice), bezdrátové skryté kamery, mobilní telefony upravené pro dálkový odposlech prostoru nebo prostředky pro sledování polohy vozidla.

RFD 5 je schopen detekovat veškeré vysokofrekvenční signály v rozsahu 0,5 MHz až 25 GHz včetně digitálně kódovaných. Stejně tak dokáže odhalit zařízení využívající pokročilých technologií přenosu dat, jako jsou spread spectrum, hopping nebo pulsní přenos. Pro detekci komunikačního pásma 3G je však kvůli specifickému způsobu digitálního kódování a použití rozprostřeného spektra (spread spectrum) nutné použít speciální detektor (např. Protect 1207i).

Zařízení je navrženo především pro operativní kontrolu prostoru, který je třeba zabezpečit před nechtěným únikem informací důvěrné povahy. Vhodný je například pro zabezpečení kanceláře, jednací místnosti nebo vozidla, kdy má klient možnost prověřit, zda není v prostoru umístěno odposlechové zařízení jakékoliv povahy, které by mohlo takovýto únik informací způsobit. RFD 5 může sloužit pro kontrolu vlastních prostorů stejně tak jako cizích prostorů, ve kterých se má uskutečnit důvěrné jednání.

RFD-5 je lehký, kompaktní přístroj v odolném kovovém pouzdru, určený pro profesionální použití. Disponuje řadou funkcí pro spolehlivější a přesnější odhalení nebezpečného signálu, pocházejícího z odposlechového zařízení a které umožňují také dohledání zdroje tohoto signálu. Mezi tyto funkce patří filtry frekvenčního rozsahu, sloužící k potlačení radiového pozadí, které může signál odposlechového prostředku zamaskovat. Velmi praktické je použití sluchátek pro poslech zachyceného signálu. To umožňuje spolehlivější odlišení zejména rozhlasových, televizních a GSM signálů. Za účelem prohlídky těžko přístupných míst lze k zařízení připojit externí sondu.

Zařízení RFD 5 lze také využít pro trvalou ochranu prostoru. Pro tento účel disponuje funkcí automatického porovnávání uloženého radiového pozadí s aktuálně naměřenými hodnotami a v případě potenciálního ohrožení zobrazí alarmový stav a akusticky upozorní uživatele.

Pro trvalou ochranu a zabezpečení prostoru ovšem doporučujeme zařízení MRA 5 nebo MRA 5Q, pro tento účel přímo navržená. Další možností jak účinně zvýšit zabezpečení prostoru a zamezit možnému úniku informací je použití rušiček signálů a mikrofonů.

U tohoto produktu je možné využít ŠKOLENÍ POUŽÍVÁNÍ TECHNIKY PROTI ODPOSLECHU. Jedná se o rozšířené zaškolení s obsluhou zařízení spojené s ukázkou praktické detekce nejběžnějších typů odposlechu místností a vozidel.

Použití a technické parametry

Použití

Technické parametry

Kmitočtový rozsah
0,5 MHz až 25 GHz

Pro detekci komunikačního pásma 3G je kvůli specifickému způsobu digitálního kódování a použití rozprostřeného spektra (spread spectrum) nutné použít speciální detektor (např. Protect 1207i).

Filtry frekvenčního rozsahu
WIDE - bez útlumu
HF OFF - útlum KV frekvencí pod 30 MHz (citlivost pro VHF, UHF i SHF se nezmění)
LOCAL - útlum frekvencí pod 500 MHz (pro dohledání vysílačů nad 3 GHz)

Typická citlivost
0,06 µW ERP (400MHz / 5 cm / 5 dílků)

Dynamický rozsah
43 dB základní

Útlum KV
filtr HF OFF -26 dB
filt LOCAL -40 dB

Detekovatelné pulsy
> 80 µs

Napájení
Baterie 9V nebo 9V NiMH akumulátor (doba nabíjení 14 h)

Externí napájení
12 - 20 V DC, nestabilizované

Výdrž na baterii 9V
30 až 40 hodin

Spotřeba
4 až 15 mA

Rozměry
150 x 60 x 31 mm

Hmotnost
295 g (bez baterie)

Komplet dodávky
Detektor RFD 5
Český manuál

Mohlo by vás také zajímat

Testy nevěry - Moderní DNA testy dokážou kromě odhalení pachatelů trestných činů prokázat také nevěru partnera. Diskrétní služby špičkově vybavené laboratoře. Mikro diktafony - Profesionální vysoce miniaturizované záznamníky zvuku. Ideální pro skryté monitorování kanceláře nebo pořízení diskrétního záznamu z jednání.
Skrytá komunikace - Kdykoliv budete potřebovat diskrétně obdržet informaci nebo poradit, použijte digitální mikro sluchátko vyvinuté pro utajenou bezdrátovou komunikaci. Drogový test z vlasů - Unikátní test, který prokáže konzumaci drog včetně marihuany během posledních 90 dnů. Stačí zaslat vzorek vlasů do naší laboratoře.
Šifrované flash disky - Flash disky s hardwarovým šifrováním poskytují maximální ochranu pro vaše data. Nyní můžete mít bez obav své důležité soubory stále po ruce. Skryté kamery a mikrokamery - Pokročilé skryté kamery a mikrokamery vyvinuté pro trvalé sledování nebo operativní akce s požadavkem na kvalitní záznam obrazu a zvuku.