POUZE KVALITNÍ PRODUKTY

Žádné zboží z Číny ani neseriózní jednání.

Doporučujeme nakupovat kvalitní techniku a služby od profesionálů.

více informací »
EXPRESNÍ DORUČENÍ

Objednanou techniku vám expresně doručíme kurýrem.

  • Praha - DNES
  • ČR - ZÍTRA DO 17 HODIN

Dále zasíláme zboží Obchodním balíkem České pošty nebo přepravní službou PPL.

více informací »
SHOWROOM PRAHA

Náš sortiment si můžete prohlédnout, vyzkoušet a zakoupit na obchodním oddělení v Praze.

Jsme zkušení odborníci a rádi vám s výběrem pomůžeme.

více informací »
SPLÁTKOVÝ PRODEJ

Nakupovat můžete i na splátky s online vyřízením a schválením.

Výhodné financování pro vás zajišťujeme se společnosti ESSOX (Komerční banka, a.s.)

více informací »
POTŘEBUJETE PORADITs nákupem produktu nebo služby?
+420 733 532 531
+420 604 828 001
+420 777 250 770
+420 261 264 149

Příklady z praxe

Upozornění

Berte prosím na vědomí, že použití odposlechové techniky a zde uvedených postupů může být v rozporu s platnými právními předpisy. Všechny příklady jsou smyšlené a slouží pro studijní účely a pro orientaci v této problematice.

1. Mikro diktafony

A. Neloajální zaměstnanci obchodního oddělení

Paní Nováková, výkonná ředitelka textilní firmy, má podezření, že někdo ze zaměstnanců obchodního oddělení předává informace o významných klientech a zakázkách konkurenční společnosti.

Rozhodne se tedy pro monitorování zvuku kanceláře podezřelých zaměstnanců pomocí skrytě umístěného mikro diktafonu A77 s aktivací nahrávání hlasem, který funguje jako offline štěnice, tj. pasivní miniaturní odposlech se záznamem. Díky tomuto zařízení velkému jako jeden a půl kostky cukru a s extrémně citlivým mikrofonem si brzy své podezření potvrdí a s neloajálními zaměstnanci rozváže pracovní poměr.

Použitá technika: Mikrodiktafon A77 Black Edition CZ

B. Pořízení záznamu při obchodním jednání

Pan Svoboda kvůli vážné nemoci místo sebe vyslal kolegu na důležité obchodní jednání a potřebuje z něj pořídit záznam, který by si později přehrál a vyhodnotil. Jenže firma, se kterou by rád uzavřel obchod, používá skrytě na všech jednáních rušičku mikrofonů, takže záznam pořízený běžným diktafonem obsahuje pouze šum.

Vybaví proto svého zástupce mikro diktafonem B22, který je účinně chráněn proti zarušení rušičkou mikrofonů. Miniaturní diktafon umístěný v kufříku od notebooku perfektně zaznamená celý průběh a pan Svoboda si může zpětně celé jednání vyhodnotit.

Použitá technika: Mikro diktafon B22 CZ 300 GEN 2 série PRO

C. Podezření na poměr učitelky se studentem

K řediteli střední školy panu Benešovi se dostanou zvěsti o možném poměru mladé učitelky, která nastoupila zhruba před rokem, se 17-ti letým studentem druhého ročníku. Tato informace ho velice zaskočí, je přeci ohroženo dobré jméno školy, které je budováno již několika generacemi.

Pan Beneš však nechce někomu křivdit a dělat unáhlená opatření, rozhodne se tedy celou věc prošetřit. Velmi rychle se dozvídá, že žák dochází po vyučování k učitelce na soukromé hodiny anglického jazyka. Monitorovat zvukově kabinet se tedy jeví jako nejsnazší řešení.

Ředitel si obstará mikro diktafon U49 s dlouhou dobou výdrže a vysoce kvalitním záznamem, který dokáže monitorovat prostor zhruba 14 dní a aktivuje se pouze zvukem. Zařízení skrytě umístí a po týdnu ho vyzvedne. Přesně dle času vyhledá konkrétní hodinu a nestačí se divit. Zvěsti se skutečně potvrdily. Hned druhý den vyřeší celý problém s mladou učitelkou jejím odchodem. Je rád, že celá aféra nepronikla na veřejnost.

Použitá technika: Mikro diktafon U49 CZ 300 GEN 2 série PRO

2. Monitorování počítače - software

Úspěšný mladý podnikatel již několik let žije ve společné domácnosti se svou přítelkyní. V posledních několika měsících však stále častěji nabývá dojmu, že je něco v nepořádku. Časté návštěvy „kamarádek“, několikadenní služební cesty, dlouhé „chatování“ u počítače, v domácnosti je cítit ve vzduchu napětí a nervozita. Jako by do jejich vztahu vstoupil i někdo další.

Přítelkyně pracuje v menší firmě jako asistentka a překladatelka. Má k dispozici firemní notebook s mobilním připojením na internet, který používá pro práci ve firmě, doma zase jako multimediální počítač pro komunikaci a surfování po internetu. S přáteli je v kontaktu pomocí oblíbených komunikačních programů ICQ a Skype. Také hojně využívá sociální síť Facebook.

Pro získání potřebných informací je proto vhodné sledovat všechny aktivity na přenosném počítači. Speciálně vyvinutý monitorovací program nastavený přesně dle potřeb klienta nepřetržitě a diskrétně zajišťuje:

  • Nahrávání snímků obrazovky – kompletní „videozáznam“ všeho, co se zobrazilo na monitoru; snímek obrazovky je vytvořen pokaždé kliknutí myši nebo stisku klávesy Enter; objem získaných dat dosahuje asi 100 MB za jeden den běžné práce na PC
  • Sledování a záznam stisknutých kláves – psaný text, webové adresy, emailové adresy, hesla a přihlašovací údaje.
  • Odposlech a záznam komunikace – přehledné a relevantní ukládání textové a hlasové komunikace uskutečněné pomocí programů Skype, ICQ, QIP, Miranda, Windows Live Messenger, MSN Messenger, Google Talk a Yahoo Messenger atd.
  • Monitorování sociální sítě Facebook – kompletní přehled přátel, statusů, komentářů, fotografií, soukromých zpráv a chatu; vyhledá se z textového záznamu a snímků obrazovky
  • Sledování a záznam aktivity na internetu – prohlížené stránky, navštívené odkazy, internetový chat, konverzace na seznamce, atd.
  • Monitorování emailových zpráv – kontrola emailových schránek přes webové rozhraní a pomocí poštovních programů, například Outlook, Windows Mail, Thunderbird, atd.
  • Odposlech a záznam prostoru okolo počítače – ukládání všech rozhovorů, které zachytí mikrofon počítače

Všechny získané informace jsou přehledně archivovány podle data a času a tříděny do jednotlivých kategorií. Tato užitečná funkce výrazně zrychluje konečnou práci s daty a v případě dlouhodobého preventivního monitorování umožňuje okamžitě zjistit, co se dělo na počítači v konkrétní okamžik před týdnem, před měsícem i před rokem.

Software pracuje skrytě, není odhalitelný v běžících procesech, v nabídce Start ani v menu "Přidat či odebrat programy". Nezachytí ho antivirové programy a je možné ho používat i ve firemním prostředí bez obav z objevení např. administrátorem. Jeho rozhraní lze vyvolat pouze definovanou klávesovou zkratkou a zadáním hesla. Velikost programu je minimální a jeho funkce nezatěžuje běh systému. Získané informace jsou pravidelně odesílány v zašifrované podobě na klientův email.

Použitá technika: Softwarové monitorování počítače

3. Trvalý dálkový odposlech místnosti

Majitel jedné menší realitní kanceláře má podezření, že jeden z jeho zaměstnanců realizuje část zakázek „bokem“ bez jeho vědomí. Rozhodne se tedy vybrané obchodní schůzky tohoto nepoctivého makléře monitorovat. Jednání s klienty probíhají ve většině případů v zasedací místnosti, která sousedí přes chodbu s kanceláří majitele.

Jako ideální řešení se nabízí použití UHF odposlechové štěnice R500 AC1, která je důmyslně kamuflována do běžné funkční síťové rozdvojky. Veškeré nasnímané hovory nepřetržitě vysílá na neveřejné frekvenci. Dosah signálu v zástavbě je až 300 m. Štěnice je navíc napájena přímo z elektrické sítě, což umožňuje její nasazení na neomezenou dobu bez nutnosti měnit nebo dobíjet baterie. V nepřítomnosti zaměstnanců se jedna z používaných rozdvojek vymění za rozdvojku s odposlechem. Majitel společnosti tak získá možnost kdykoliv z pohodlí své kanceláře na speciálním přijímači monitorovat průběh obchodních jednání svých zaměstnanců a to v reálném čase. V případě potřeby si je navíc může nahrávat.

Použitá technika: UHF bezdrátový odposlech R500 AC1 a UHF přijímač Alinco MK

4. Monitorování mobilního telefonu

Klient hledá řešení citlivého problému, který se týká jeho třináctileté dcery. Má důvodné podezření, že se o ni až nezdravě zajímá vedoucí zájmového kroužku, kam chodí již několik let. Jeden z hlavních komunikačních kanálů, které dcera používá, je mobilní telefon – zprávy SMS a telefonní hovory. Ovšem právě SMS zprávy „osobního“ charakteru nejsou pro uchovávání vhodné a tak jsou z paměti telefonu ihned po přečtení vymazány. Navíc klient nechce dceři do soukromí zasahovat viditelně v onom citlivém období, kdy by podobná snaha mohla spíše zabránit splnění cíle.

Jako řešení je navrženo použití speciálního bezpečnostního telefonu, který lze vytvořit úpravou z běžného mobilního telefonu. Upravený telefon nelze od běžného telefonu rozeznat, a to ani velmi důkladnou prohlídkou.

Telefon monitoruje veškerou aktivitu jeho uživatele a získaná data diskrétně posílá klientovi - příchozí/odchozí zprávy SMS (včetně jejich obsahu) a výpisy příchozích, odchozích a zmeškaných hovorů. Telefon navíc umožňuje kontrolní odposlech prostoru, ve kterém se nachází – v reálném čase a na neomezenou vzdálenost.

Použitá technika: Odposlech mobilního telefonu S-GSM

5. Trvalé sledování vozidla

Jednatel firmy zabývající se výrobou a montáží plastových oken chce mít kontrolu nad svým vozovým parkem. Má celkem čtyři vozidla. Dvě mají montážní technici a dvě obchodní zástupci. Montážní pracovníci vyjíždí každý den dle přesně stanoveného montážního plánu realizovat již dohodnuté zakázky. Riziko neoprávněného používání vozidla a mimopracovních aktivit je proto poměrně malé. Zato pracovníci obchodního oddělení jezdí po svých lokalitách buď na dohodnuté prezentační schůzky, nebo objíždějí stavby „naslepo“ a hledají vhodné klienty. Tato praxe umožňuje obchodním zástupcům využít značnou část pracovní doby k soukromým účelům bez obav z toho, zda se o tom vedení firmy dozví. Podle hesla „důvěřuj, ale prověřuj“ se jednatel rozhodne pro monitorování polohy vozidel.

Klientovi je navrženo použití GPS lokalizačních jednotek – tzv. GPS lokátorů. Tyto jednotky se skrytě umístí do vozidla a nepřetržitě monitorují jeho polohu, rychlost, ujeté kilometry a další potřebné údaje. Všechna tato data se v reálném čase přenášejí na server, který zajišťuje jejich zpracování, archivaci a vytváření detailní elektronické knihy jízd. Klient tak má možnost z libovolného počítače připojeného k internetu okamžitě zjistit, kde se vozidlo aktuálně nachází, kde jezdilo včera, před týdnem, před měsícem i před rokem.

Použitá technika: Lokátory pro skrytou trvalou montáž

6. Operativní dálkový odposlech

Klient potřebuje vyřešit problém se svojí bývalou manželkou. Rozvedli se před dvěma lety a mají spolu pětiletého syna, kterého soud přiřkl do péče matky. Současně bylo rozhodnuto, že má klient právo brát si syna k sobě vždy na dva víkendy v měsíci. Toto se však bývalé ženě nelíbí a velmi pravděpodobně syna ovlivňuje v neprospěch klienta. Má v úmyslu ho úplně vyřadit z jejího a ze synova života a neváhá pro to použít jakékoliv prostředky. Klient se tedy rozhodne zjistit si potřebné informace sám a ověřit si tím vážnost situace.

Protože nemá možnost se do domu bývalé partnerky fyzicky dostat, je mu navrhnuto poněkud nestandardní řešení. Do synovy oblíbené plyšové hračky, kterou nosí většinou s sebou, umístí odposlechovou štěnici R500 CR. Tento vysílač má dostatečný výkon na to, aby všechny nasnímané hovory vysílal na diskrétní frekvenci do vzdálenosti až 300 m v bytové zástavbě. Napájení zajišťuje jedna 3V baterie CR 123 s výdrží 60 hodin neomezeného provozu. Klient tak získá možnost monitorovat chování bývalé manželky k synovi na speciálním přijímači vždy, když jí ho po víkendu vrátí.

Použitá technika: UHF bezdrátový odposlech R500 CR a UHF přijímač Alinco MK

7. Monitorování počítače - hardware

Rodiče čtrnáctileté školačky se obávají, že se jejich dcera schází s nevhodnou partou lidí, která tráví svůj volný čas popíjením alkoholu a zneužíváním drog. Protože vědí, že ke komunikaci s kamarády používá oblíbený chat a velmi rozšířený komunikační program ICQ, rozhodnou se hledat indicie tam. Prevence je určitě lepší, než aby později zjistili, že něco podcenili.

Vyřešit tento problém pomůže odposlech klávesnice Keylog. Tento malý „adaptér“ se umísťuje mezi konektor klávesnice a zadní stranu skříně počítače. Ihned po jeho připojení a zapnutí počítače zaznamenává do své vlastní paměti vše, co bylo na klávesnici napsáno. Nepotřebuje žádnou softwarovou instalaci a pracuje zcela nezávisle na počítači. Čtení zaznamenaných dat je možné na jakémkoliv počítači, včetně toho, na kterém je Keylog nainstalován.

Použitá technika: Odposlech klávesnice Keylog

Mohlo by vás také zajímat: