Telefon

+420 733 532 531
+420 604 828 001
+420 777 250 770

Adresa

Tango, spol. s r.o.
Vídeňská 1764/158
148 00 Praha 4 – Kunratice

Detektor nelineárních přechodů Lornet

Detektor nelineárních přechodů Lornet
Detektor nelineárních přechodů Lornet Detektor nelineárních přechodů Lornet Detektor nelineárních přechodů Lornet
Detektor nelineárních přechodů Lornet

Vysoce citlivý detektor nelineárních přechodů; vyhledávání veškerých aktivních i pasivních odposlechových zařízení; spolehlivá detekce polovodičových prvků; automatické nebo manuální řízení výstupního výkonu; pulsní a spojitý režim vysílání (výkon 15 W/1 W); možnost použití sluchátek k akustické kontrole; malé rozměry a nízká váha; možnost detekce v těžko přístupných a malých prostorách díky teleskopickému mechanismu; napájení z vestavěného akumulátoru

Cena: na dotaz
Dostupnost:
Do 10 dnů
Zařízení není určeno pro civilní sektor Mám zájem o tento produkt

Záruka: 24 měsíců

Vlastnosti a popis

Vlastnosti

Popis

Detektory nelineárních přechodů Lornet jsou určeny pro odhalování a lokalizaci elektronických zařízení obsahujících jakékoliv polovodičové prvky a to jak v aktivním, tak v pasivním stavu.

Princip fungování

Detektor nelineárních přechodů známý také jako detektor polovodičových prvků je určený k detekci zařízení, která obsahují jakékoliv polovodičové součástky, jako jsou diody, fotodiody, tranzistory, integrované obvody apod. To v současné době zahrnuje prakticky veškerou elektroniku. Detektory nelineárních přechodů se používají k detekci veškerých typů odposlechových prostředků, různých miniaturních a skrytých elektronických zařízení, stejně jako například k detekci dálkových ovládání jednotek improvizovaných výbušných zařízení.

Funkce detektoru nelineárních přechodů spočívá ve vysílání spojitého nebo pulsního detekčního vysokofrekvenčního signálu (harmonický signál sinusového napětí s definovanou frekvencí) a následně v analýze zpětně vyzářeného elektromagnetického vlnění. Pokud prověřovaný objekt obsahuje polovodičové součástky, jsou na PN přechodech (nelineární přechody) těchto součástek, generovány vyšší harmonické frekvence. Tyto vyšší harmonické frekvence jsou násobky základní frekvence vyslaného signálu a jsou vyzařovány volně do okolí. V praxi se využívá detekce druhé a třetí vyšší harmonické frekvence.

Polovodičové prvky umělého původu mají vyšší úroveň druhé harmonické složky, zatímco polovodičové prvky přírodního původu (např. oxidické vrstvy) mají vyšší úroveň třetí harmonické složky.

Detektor je schopný automaticky určit a nastavit nejlepší kmitočtový kanál pro příjem bez šumu a zkreslení a poskytuje tak bezchybný provoz i v hustém elektromagnetickém prostředí. Algoritmus pro nastavení optimální frekvence automaticky zvolí frekvenci detekčního signálu tak, aby hladina šumu na frekvenci druhé harmonické složky přijatého signálu byla minimální, zatímco digitální zpracování demodulovaného signálu zajišťuje maximální úroveň citlivosti.

Detektor Lornet

Detektor Lornet disponuje automatickým řízením výstupního výkonu, které výrazným způsobem přispívá ke zjednodušení obsluhy zařízení. Detektor na LED displeji indikuje úroveň signálu druhé a třetí harmonické složky základního signálu. Úroveň signálu lze kromě vizuálního zobrazení sledovat také akusticky pomocí vestavěného reproduktoru nebo připojením stereofonních sluchátek. Detektor LORNET pracuje se dvěma typy vyzařovaných detekčních rádiových signálů - spojitým nosným signálem a pulsně modulovaným signálem s pracovním cyklem 1% (puls).

Použití a technické parametry

Použití

Technické parametry

Typ detekčního signálu
pulsní/spojitý

Výkon detekčního signálu
pulsní/spojitý: 15/1 W

Frekvence detekčního signálu
880 – 906 MHz

Citlivost (na druhé a třetí harmonické)
> -120 dBm

Frekvenční rozsah detekce
890 - 891 MHz

Dynamický rozsah
> 80 dB

Napájení
Nabíjecí akumulátor

Doba provozu
pulsní/spojitý signál (vestavěná baterie, maximální výkon): 3,5 h / 1,5 h

Rozměry
100 x 15 x 4 cm

Hmotnost
1 kg

Komplet dodávky
Zařízení Lornet
Síťový zdroj
Bezdrátová sluchátka
Manuál

Mohlo by vás také zajímat

Mikro diktafony - Profesionální vysoce miniaturizované záznamníky zvuku. Ideální pro skryté monitorování kanceláře nebo pořízení diskrétního záznamu z jednání. Šifrované flash disky - Flash disky s hardwarovým šifrováním poskytují maximální ochranu pro vaše data. Nyní můžete mít bez obav své důležité soubory stále po ruce.
Monitorování počítače - Software nebo hardware pro utajené monitorování PC nebo notebooku. S tímto řešením budete mít internet, email, Facebook nebo Skype pod kontrolou. Nástrahové prostředky - Spolehlivé odhalení pachatelů krádeží a osob, které neoprávněně manipulovaly s různými předměty, nebo vstoupily do označeného prostoru.
Drogový test z vlasů - Unikátní test, který prokáže konzumaci drog včetně marihuany během posledních 90 dnů. Stačí zaslat vzorek vlasů do naší laboratoře. Skryté kamery a mikrokamery - Pokročilé skryté kamery a mikrokamery vyvinuté pro trvalé sledování nebo operativní akce s požadavkem na kvalitní záznam obrazu a zvuku.