Telefon

+420 733 532 531
+420 604 828 001
+420 777 250 770

Adresa

Tango, spol. s r.o.
Vídeňská 1764/158
148 00 Praha 4 – Kunratice

Detektor nelineárních přechodů Lornet 36

Detektor nelineárních přechodů Lornet 36
Detektor nelineárních přechodů Lornet 36 Detektor nelineárních přechodů Lornet 36 Detektor nelineárních přechodů Lornet 36
Detektor nelineárních přechodů Lornet 36 Detektor nelineárních přechodů Lornet 36 Detektor nelineárních přechodů Lornet 36

Profesionální vysoce citlivý detektor nelineárních přechodů; vyhledávání veškerých aktivních i pasivních odposlechových zařízení; spolehlivá detekce všech polovodičových prvků; unikátní vysoce selektivní detekční schopnost až na vzdálenost 10 m; vysoce směrová anténa; automatické nebo manuální řízení výstupního výkonu; pulsní režim detekce - výkon 20 W; možnost použití sluchátek k akustické kontrole; vhodné pro bezpečnostní kontroly prostor; napájení z vestavěného akumulátoru

Cena: na dotaz
Dostupnost:
Do 10 dnů
Zařízení není určeno pro civilní sektor Mám zájem o tento produkt

Záruka: 24 měsíců

Vlastnosti a popis

Vlastnosti

Popis

Detektory nelineárních přechodů Lornet jsou určeny pro odhalování a lokalizaci elektronických zařízení obsahujících jakékoliv polovodičové prvky a to jak v aktivním, tak v pasivním stavu.

Princip fungování

Detektor nelineárních přechodů známý také jako detektor polovodičových prvků je určený k detekci zařízení, která obsahují jakékoliv polovodičové součástky, jako jsou diody, fotodiody, tranzistory, integrované obvody apod. To v současné době zahrnuje prakticky veškerou elektroniku. Detektory nelineárních přechodů se používají k detekci veškerých typů odposlechových prostředků, různých miniaturních a skrytých elektronických zařízení, stejně jako například k detekci dálkových ovládání jednotek improvizovaných výbušných zařízení.

Funkce detektoru nelineárních přechodů spočívá ve vysílání spojitého nebo pulsního detekčního vysokofrekvenčního signálu (harmonický signál sinusového napětí s definovanou frekvencí) a následně v analýze zpětně vyzářeného elektromagnetického vlnění. Pokud prověřovaný objekt obsahuje polovodičové součástky, jsou na PN přechodech (nelineární přechody) těchto součástek, generovány vyšší harmonické frekvence. Tyto vyšší harmonické frekvence jsou násobky základní frekvence vyslaného signálu a jsou vyzařovány volně do okolí. V praxi se využívá detekce druhé a třetí vyšší harmonické frekvence.

Polovodičové prvky umělého původu mají vyšší úroveň druhé harmonické složky, zatímco polovodičové prvky přírodního původu (např. oxidické vrstvy) mají vyšší úroveň třetí harmonické složky.

Detektor je schopný automaticky určit a nastavit nejlepší kmitočtový kanál pro příjem bez šumu a zkreslení a poskytuje tak bezchybný provoz i v hustém elektromagnetickém prostředí. Algoritmus pro nastavení optimální frekvence automaticky zvolí frekvenci detekčního signálu tak, aby hladina šumu na frekvenci druhé harmonické složky přijatého signálu byla minimální, zatímco digitální zpracování demodulovaného signálu zajišťuje maximální úroveň citlivosti.

Detektor Lornet 36

Detektor nelineárních přechodů Lornet 36 je nepostradatelným nástrojem pro rychlou a spolehlivou lokalizaci elektronických zařízení v prostorách s vysokou hustotou elektronických zařízení. Jedná se o velmi efektivní řešení identifikace miniaturních elektronických přístrojů (10x20mm), na větší vzdálenosti. To může být důležité, pokud se jedná o zařízení, která je nutné, například z bezpečnostních důvodů, analyzovat z větší vzdálenosti.

Lornet 36 je schopen detekovat SIM kartu mobilního telefonu na vzdálenost 1 metr. Dále umožňuje selektivní odladění podezřelého předmětu a jeho detekci na vzdálenost 5 - 10 m.

Díky vysoce přesně určené frekvenci vysílaného detekčního signálu a vysoce směrové anténě je Lornet 36 bezkonkurenčním nástrojem pokud jde o rozsah detekce, selektivitu a přesnost lokalizace.

Použití mikrovlnného spektra umožňuje detektoru odhalit dokonce polovodičové prvky skryté v různých typech materiálů.  K odhalení polovodiče stačí drobná štěrbina, neuzemněné stínění nebo odraz od hladkého povrchu.

Velmi úzký vysílací směrový diagram antény a vestavěné laserové označení analyzovaného prostoru umožňuje vysoce selektivní detekci různých polovodičových prvků s vysokou přesností.

Ve srovnání s konkurenčními přístroji (např. NGO ORION) má LORNET 36 3x větší detekční rozsah. V testu konkurenčních zařízení Lornet 36 jasně prokázal lepší detekční schopnosti. Při umístění vysílačů, simulujících druhou a třetí harmonickou složku, blízko u sebe, nebyla většina zařízení schopna detekovat oba vysílače. Docházelo k zamaskování jedné složky druhou. Lornet 36 byl schopný detekovat a rozlišit oba zdroje vysílání.

Toto zařízení využívá inovativní technologie, nejnovější materiály a má velmi ergonomický design. Je kompaktní, lehké a jeho použití je uživatelsky nenáročné.

Elektromagnetický vliv na obsluhu je udržován na minimální úrovni.

Použití a technické parametry

Použití

Technické parametry

Typ detekčního signálu
pulsní - 160 pulsů/s (160 Hz)

Výkon detekčního signálu
20W

Frekvence detekčního signálu
3580-3620 MHz

Frekvenční rozsah pro příjem
druhá harmonická: 7160-7240 MHz
třetí harmonická: 10740-10860 MHz

Frekvenční rozsah detekce
3580 - 3620 MHz; 7160 - 7240 MHz; 10740 - 10860

Zisk antény
základní frekvence: 20 dB
druhá harmonická: 24 dB
třetí harmonická: 27 dB

EIRP (ekvivalentní izotropně vyzářený výkon)
2000 W

Citlivost (na druhé a třetí harmonické)
> -110 dBm

Dynamický rozsah
> 80 dB

Napájení
Nabíjecí akumulátor

Doba provozu
vestavěná baterie, maximální výkon: 3 h

Rozměry
477 x 303 x 227 cm

Hmotnost
1,2 kg

Komplet dodávky
Zařízení Lornet 36
2x akumulátor
Nabíječku pro akumulátor
Bezdrátová sluchátka
Manuál

Mohlo by vás také zajímat

Nástrahové prostředky - Spolehlivé odhalení pachatelů krádeží a osob, které neoprávněně manipulovaly s různými předměty, nebo vstoupily do označeného prostoru. Ochrana před nahráváním - Přenosné řešení pro dokonalou ochranu před jakoukoliv formou odposlechu nebo nahrávání. Nyní můžete bez obav otevřeně jednat.
Šifrované flash disky - Flash disky s hardwarovým šifrováním poskytují maximální ochranu pro vaše data. Nyní můžete mít bez obav své důležité soubory stále po ruce. Sledování polohy vozidel - Lokátory pro sledování polohy vozidel v reálném čase včetně detailního záznamu historie pohybu. Varianty pro pevnou instalaci i mobilní použití.
Univerzální detektor RFD-5 - Účinný nástroj pro odhalení bezdrátového mikrofonu nebo skryté kamery v kanceláři. Vhodný také pro prohlídku vozidla proti sledování. Monitorování počítače - Software nebo hardware pro utajené monitorování PC nebo notebooku. S tímto řešením budete mít internet, email, Facebook nebo Skype pod kontrolou.