Telefon

+420 733 532 531
+420 604 828 001
+420 777 250 770

Adresa

Tango, spol. s r.o.
Vídeňská 1764/158
148 00 Praha 4 – Kunratice

Detektor nelineárních přechodů Lornet 24

Detektor nelineárních přechodů Lornet 24
Detektor nelineárních přechodů Lornet 24 Detektor nelineárních přechodů Lornet 24 Detektor nelineárních přechodů Lornet 24
Detektor nelineárních přechodů Lornet 24 Detektor nelineárních přechodů Lornet 24

Vysoce citlivý detektor nelineárních přechodů; vyhledávání veškerých aktivních i pasivních odposlechových zařízení; spolehlivá detekce polovodičových prvků; automatické nebo manuální řízení výstupního výkonu; pulsní a spojitý režim vysílání (výkon 10 W/1 W); možnost použití sluchátek k akustické kontrole; malé rozměry a nízká váha; vhodné pro operativní kontrolu; napájení z vestavěného akumulátoru

Cena: na dotaz
Dostupnost:
Do 10 dnů
Zařízení není určeno pro civilní sektor Mám zájem o tento produkt

Záruka: 24 měsíců

Vlastnosti a popis

Vlastnosti

Popis

Detektory nelineárních přechodů Lornet jsou určeny pro odhalování a lokalizaci elektronických zařízení obsahujících jakékoliv polovodičové prvky a to jak v aktivním, tak v pasivním stavu.

Princip fungování

Detektor nelineárních přechodů známý také jako detektor polovodičových prvků je určený k detekci zařízení, která obsahují jakékoliv polovodičové součástky, jako jsou diody, fotodiody, tranzistory, integrované obvody apod. To v současné době zahrnuje prakticky veškerou elektroniku. Detektory nelineárních přechodů se používají k detekci veškerých typů odposlechových prostředků, různých miniaturních a skrytých elektronických zařízení, stejně jako například k detekci dálkových ovládání jednotek improvizovaných výbušných zařízení.

Funkce detektoru nelineárních přechodů spočívá ve vysílání spojitého nebo pulsního detekčního vysokofrekvenčního signálu (harmonický signál sinusového napětí s definovanou frekvencí) a následně v analýze zpětně vyzářeného elektromagnetického vlnění. Pokud prověřovaný objekt obsahuje polovodičové součástky, jsou na PN přechodech (nelineární přechody) těchto součástek, generovány vyšší harmonické frekvence. Tyto vyšší harmonické frekvence jsou násobky základní frekvence vyslaného signálu a jsou vyzařovány volně do okolí. V praxi se využívá detekce druhé a třetí vyšší harmonické frekvence.

Polovodičové prvky umělého původu mají vyšší úroveň druhé harmonické složky, zatímco polovodičové prvky přírodního původu (např. oxidické vrstvy) mají vyšší úroveň třetí harmonické složky.

Detektor je schopný automaticky určit a nastavit nejlepší kmitočtový kanál pro příjem bez šumu a zkreslení a poskytuje tak bezchybný provoz i v hustém elektromagnetickém prostředí. Algoritmus pro nastavení optimální frekvence automaticky zvolí frekvenci detekčního signálu tak, aby hladina šumu na frekvenci druhé harmonické složky přijatého signálu byla minimální, zatímco digitální zpracování demodulovaného signálu zajišťuje maximální úroveň citlivosti.

Detektor Lornet 24

Detektor disponuje automatickým řízením výstupního výkonu, které výrazným způsobem přispívá ke zjednodušení obsluhy zařízení. Detektor na LED displeji indikuje úroveň signálu druhé a třetí harmonické. Úroveň signálu lze kromě vizuálního zobrazení sledovat také akusticky pomocí vestavěného reproduktoru nebo připojením stereofonních sluchátek. Detektor Lornet 24 pracuje se dvěma typy vyzařovaných detekčních rádiových signálů - spojitým nosným signálem a pulsně modulovaným signálem s pracovním cyklem 1% (puls). Detekce zpětného RF signálu a využití zpětné vazby mikrofonů elektronických zařízení usnadňuje jejich vyhledání.

Zařízení je vysoce účinným způsobem, jak odhalit a lokalizovat podezřelé předměty, které mohou být ukryty kdekoliv v oděvu prohledávané osoby nebo v zavazadle. Je tak ideálním řešením operativní kontroly.

Použití a technické parametry

Použití

Technické parametry

Typ detekčního signálu
pulsní/spojitý

Výkon detekčního signálu
pulsní/spojitý: 10/1 W

Frekvence detekčního signálu
880 – 906 MHz

Citlivost (na druhé a třetí harmonické)
> -108 dBm

Frekvenční rozsah detekce
2400-2483 MHz

Dynamický rozsah
> 80 dB

Napájení
Nabíjecí akumulátor

Doba provozu
pulsní/spojitý signál (vestavěná baterie, maximální výkon): 3 h / 1,5 h

Rozměry
23 x 10 x 4 cm

Hmotnost
700 g

Komplet dodávky
Zařízení Lornet 24
Síťový zdroj
Bezdrátová sluchátka
Český manuál

Mohlo by vás také zajímat

Odposlech mobilního telefonu - Úprava mobilního telefonu umožňující skryté bezpečnostní funkce. Odposlech právě probíhajícího hovoru, zpráv SMS, výpis volání a sledování polohy. Skrytá komunikace - Kdykoliv budete potřebovat diskrétně obdržet informaci nebo poradit, použijte digitální mikro sluchátko vyvinuté pro utajenou bezdrátovou komunikaci.
Drogový test z vlasů - Unikátní test, který prokáže konzumaci drog včetně marihuany během posledních 90 dnů. Stačí zaslat vzorek vlasů do naší laboratoře. Skryté kamery a mikrokamery - Pokročilé skryté kamery a mikrokamery vyvinuté pro trvalé sledování nebo operativní akce s požadavkem na kvalitní záznam obrazu a zvuku.
Šifrované flash disky - Flash disky s hardwarovým šifrováním poskytují maximální ochranu pro vaše data. Nyní můžete mít bez obav své důležité soubory stále po ruce. Nástrahové prostředky - Spolehlivé odhalení pachatelů krádeží a osob, které neoprávněně manipulovaly s různými předměty, nebo vstoupily do označeného prostoru.