Telefon

+420 733 532 531
+420 604 828 001
+420 777 250 770

Adresa

Tango, spol. s r.o.
Vídeňská 1764/158
148 00 Praha 4 – Kunratice

Detektor nelineárních přechodů Lornet 0836

Detektor nelineárních přechodů Lornet 0836
Detektor nelineárních přechodů Lornet 0836 Detektor nelineárních přechodů Lornet 0836 Detektor nelineárních přechodů Lornet 0836
Detektor nelineárních přechodů Lornet 0836 Detektor nelineárních přechodů Lornet 0836

Profesionální vysoce citlivý detektor nelineárních přechodů; unikátní použití dvou frekvenčních rozsahů detekčního signálu; vyhledávání veškerých aktivních i pasivních odposlechových zařízení; spolehlivá detekce všech polovodičových prvků; vysoce selektivní detekční schopnost až na vzdálenost 10 m; vysoce směrová parabolická anténa; automatické nebo manuální řízení výstupního výkonu; pulsní režim detekce - výkon 18/25 W; možnost použití sluchátek k akustické kontrole; vhodné pro bezpečnostní kontroly prostor; napájení z vestavěného akumulátoru

Cena: na dotaz
Dostupnost:
Do 10 dnů
Zařízení není určeno pro civilní sektor Mám zájem o tento produkt

Záruka: 24 měsíců

Vlastnosti a popis

Vlastnosti

Popis

Detektory nelineárních přechodů Lornet jsou určeny pro odhalování a lokalizaci elektronických zařízení obsahujících jakékoliv polovodičové prvky a to jak v aktivním, tak v pasivním stavu.

Princip fungování

Detektor nelineárních přechodů známý také jako detektor polovodičových prvků je určený k detekci zařízení, která obsahují jakékoliv polovodičové součástky, jako jsou diody, fotodiody, tranzistory, integrované obvody apod. To v současné době zahrnuje prakticky veškerou elektroniku. Detektory nelineárních přechodů se používají k detekci veškerých typů odposlechových prostředků, různých miniaturních a skrytých elektronických zařízení, stejně jako například k detekci dálkových ovládání jednotek improvizovaných výbušných zařízení.

Funkce detektoru nelineárních přechodů spočívá ve vysílání spojitého nebo pulsního detekčního vysokofrekvenčního signálu (harmonický signál sinusového napětí s definovanou frekvencí) a následně v analýze zpětně vyzářeného elektromagnetického vlnění. Pokud prověřovaný objekt obsahuje polovodičové součástky, jsou na PN přechodech (nelineární přechody) těchto součástek, generovány vyšší harmonické frekvence. Tyto vyšší harmonické frekvence jsou násobky základní frekvence vyslaného signálu a jsou vyzařovány volně do okolí. V praxi se využívá detekce druhé a třetí vyšší harmonické frekvence.

Polovodičové prvky umělého původu mají vyšší úroveň druhé harmonické složky, zatímco polovodičové prvky přírodního původu (např. oxidické vrstvy) mají vyšší úroveň třetí harmonické složky.

Detektor je schopný automaticky určit a nastavit nejlepší kmitočtový kanál pro příjem bez šumu a zkreslení a poskytuje tak bezchybný provoz i v hustém elektromagnetickém prostředí. Algoritmus pro nastavení optimální frekvence automaticky zvolí frekvenci detekčního signálu tak, aby hladina šumu na frekvenci druhé harmonické složky přijatého signálu byla minimální, zatímco digitální zpracování demodulovaného signálu zajišťuje maximální úroveň citlivosti.

Detektor Lornet 0836

Unikátní detektor nelineárních přechodů Lornet 0836 je výjimečným nástrojem pro rychlou a spolehlivou lokalizaci elektronických zařízení v prostorách s vysokou hustotou elektronických zařízení. Jedná se o velmi efektivní řešení identifikace miniaturních elektronických přístrojů a to i na větší vzdálenosti. To může být důležité, pokud se jedná o zařízení, která není možné, například z bezpečnostních důvodů, analyzovat z bezprostřední blízkosti.

Lornet 0836 je schopen detekovat SIM kartu mobilního telefonu na vzdálenost 60 cm. Dále umožňuje selektivní odladění podezřelého předmětu a jeho detekci na vzdálenost 5 - 10 m.

Díky vysoce přesně určené frekvenci vysílaného detekčního signálu a vysoce směrové parabolické anténě je Lornet 0836 bezkonkurenčním nástrojem pokud jde o rozsah detekce, selektivitu a přesnost lokalizace. K tomu přispívá unikátní použití dvou frekvenčních rozsahů detekčního signálu – UHF a SHF pásmo. Detektor pracuje v pulsním i spojitém režimu detekce.

Použití mikrovlnného (SHF) spektra umožňuje detektoru odhalit dokonce polovodičové prvky skryté v různých typech materiálů.  K odhalení polovodiče stačí drobná štěrbina, neuzemněné stínění nebo odraz od hladkého povrchu.

Velmi úzký vysílací směrový diagram antény a vestavěné laserové označení analyzovaného prostoru umožňuje vysoce selektivní detekci různých polovodičových prvků s vysokou přesností.

Toto zařízení využívá inovativní technologie, nejnovější materiály a má velmi ergonomický design. Je kompaktní, lehké a jeho použití je uživatelsky nenáročné.

Elektromagnetický vliv na obsluhu je udržován na minimální úrovni.

Použití a technické parametry

Použití

Technické parametry

Typ detekčního signálu
pulsní – 300 Hz až 5 kHz
spojitý

Výkon detekčního signálu
Pulsní režim:
UHF 18 W
SHF 25 W
Spojitý režim:
> 6 W

Frekvence detekčního signálu
3580-3620 MHz

Frekvenční rozsah pro příjem
druhá harmonická: 7160-7240 MHz
třetí harmonická: 10740-10860 MHz

Frekvenční rozsah detekce
UHF: 789,5 MHz; 790,5 MHz; 791,5 MHz
SHF: 3581,5 MHz; 3594,5 MHz; 3607,5 MHz

Zisk antény
základní frekvence - UHF: 6 dB
základní frekvence - SHF: 20 dB
druhá + třetí harmonická - UHF: 8 dB
druhá + třetí harmonická – SHF: 24 dB

EIRP (ekvivalentní izotropně vyzářený výkon)
2000 W

Citlivost (na druhé a třetí harmonické)
> -110 dBm

Dynamický rozsah
> 80 dB

Napájení
Nabíjecí akumulátor

Doba provozu
Vestavěná baterie, maximální výkon:
Pulsní režim 2,5 h
Spojitý režim 1,5 h

Rozměry
305 x 305 x 280 cm

Hmotnost
1,4 kg

Komplet dodávky
Zařízení Lornet 0836
2x akumulátor
Nabíječku pro akumulátor
Bezdrátová sluchátka
Manuál

Mohlo by vás také zajímat

Drogový test z vlasů - Unikátní test, který prokáže konzumaci drog včetně marihuany během posledních 90 dnů. Stačí zaslat vzorek vlasů do naší laboratoře. Ochrana před nahráváním - Přenosné řešení pro dokonalou ochranu před jakoukoliv formou odposlechu nebo nahrávání. Nyní můžete bez obav otevřeně jednat.
Nástrahové prostředky - Spolehlivé odhalení pachatelů krádeží a osob, které neoprávněně manipulovaly s různými předměty, nebo vstoupily do označeného prostoru. Skryté kamery a mikrokamery - Pokročilé skryté kamery a mikrokamery vyvinuté pro trvalé sledování nebo operativní akce s požadavkem na kvalitní záznam obrazu a zvuku.
Testy nevěry - Moderní DNA testy dokážou kromě odhalení pachatelů trestných činů prokázat také nevěru partnera. Diskrétní služby špičkově vybavené laboratoře. Šifrované flash disky - Flash disky s hardwarovým šifrováním poskytují maximální ochranu pro vaše data. Nyní můžete mít bez obav své důležité soubory stále po ruce.